Кой печели най-неочаквано медал за Русия

Този Tregubov Никита, който не иска да отиде в олимпийските игри под неутрален флаг, и в крайна сметка спечели сребърен Фото Едгар Су / Ройтерс

Американският скиор срещу Доналд Тръмп и непредсказуема руската младеж срещу всички - основните теми на следващата серия на олимпийския цикъл, Форбс

"Аз не вярвам и сега аз не вярвам", - на сребърна медалистка от Пхьончхан skeletonist Никита Tregubov, почти загубил гласа си с радост, развълнувано отговори на въпросите на журналистите след няколко минути след последното усилие. Благодари фенове ( "Ти вярваше в мен повече, отколкото аз имам в себе си"), обяснение в любов на приятелката си, и посветена бабата на възлагане, не dozhivshey година преди олимпийския успеха на внук.

Tregubova само на 23, той официално - вторият по брой на руския отбор в скелета (което, изземване, спускане на специална шейна с главата напред) след олимпийската шампионка Сочи 2014 Александър Третяков, който МОК дисквалифициран и не са поканени да Игрите през 2018 г., въпреки оправдателната присъда спортния арбитражен.

На пръв Никита Аз дори не искаше да отиде на Олимпийските игри под неутрален флаг, но след като се консултира със семейството си, той решава, че ние не трябва да дадат своите медали на други хора. В Пхьончхан четири пристигане Tregubov провежда много гладко и побой на британската Камара на Парсънс, и братята Dukurs на Латвия. Не само улов беше домакини писти - корейски Йонг Sunbina.

Медали скиори в Пхьончхан вече е престанал да бъде изненада, въпреки че отборът му силно засегната от санкциите на МОК, но не стават по-малко приятна. 21-годишният Денис спици, точно преди да се стигне до подиума в skiathlon, спечели бронзов медал в надпреварата с отделен старт на 15 км. Това е първият медал на Русия в тази дисциплина: през 1988 г., злато и бронз класически състезанието спечели повече съветски скиори Devyatyarov Михаил и Владимир Смирнов. Зад спицата е норвежки Мартин Sundby, изоставането - оскъдни, 1, 9 секунди. Мартин беше много разстроена: "Мислех, че се състезаваше с Крюгер (в крайна сметка той завърши на второ място) за сребро и бронз, и не знаех, че има руски език." В скорост пързаляне, руснаци също не вземат под внимание - в Пхьончхан позволено само четири спортисти и един - Олга Граф - да приеме покана за такива условия са намалели. При тези обстоятелства, бронз Наталия Воронина на разстояние 5000 метра блести злато. Спортист само на 23, този сезон вече е отбелязано в Европейското първенство в Коломна - екип раса сребро и бронз в 3000 метра и спечели Световната купа с рекорд на страната.

В програмата на 17 февруари основната медал шанс за Русия - Релето на жените. В биатлон масов старт ще участва Татяна Акимова, но това ще supersensatsiey на подиума, а на върха 5 - огромен успех. Но утре започва лов за медалите на главната звезда на женския ски алпийски дисциплини - отчаяна 33-годишният американец Линдзи Вон. Струва си да се види. Може би за Вон е последната Олимпиада.

скиорът Lindsey Vaughn - успешно sportmenka, ефективно и силна жена brendFoto AP / ТАСС

Как да спечелим след девет сериозни наранявания?

Въз основа на Линдзи Вон 18 сезона в Световната купа (2000), 81 победи и 9 сериозни наранявания и 5 операции. Скъсване на предната кръстни връзки на коляното по време на падане на Световното първенство през 2013 г. и след това отново травма не позволи Вон за извършване на олимпийските игри в Сочи. Въпреки че шест сезона, преди да е надолу лидер - и беше насочена към една победа. Arte прескочите Сочи, Линдзи е решила да се подготвят за игрите през 2018 г., която ще бъде последната (в края на краищата, тя 33) за него. За 2014-2016 г. години, тя е очертана с 17 победи купа. Но фрактура на раменната кост през ноември 2016 г. отново поставя под въпрос продължаването на кариерата си.

В този момент, Вон и нейният екип разбра, че необходимостта да се обръща повече внимание на възстановяване - Организиране на всички едно и също на средна възраст, изисква специални грижи. В резултат на това три месеца по-късно американецът върна към пистите и през второто състезание след vyrgrala контузия. Победата бе 77-а в кариерата си. За рекордно шведски скиор Ингемар Стенмарк (86 победи в Световната купа) Вон спечелиха десет състезания. И тя, заедно с Rolex и Eurosport телевизионен канал реши да стреля от телевизионния сериал "Преследването на историята." Филмът разказва за обучение, конкуренцията, живота и се страхува Вон по пътя за този резултат.

Но не всички медии подкрепят Линдзи. Така че, Извън списание в корицата декември публикувал Микаела Shifrin (22-годишният американски скиор и олимпийски шампион, на които се падат вече 41 победа в Световната купа) и го нарича "най-великият скиор на всички времена." И други журналисти пишат, че Вон "загубеняк на Олимпийските игри", позовавайки се на факта, че е цялата си кариера (три олимпийски игри) може да спечели само два медала: злато и сребро през 2010 година.

И Линдзи, както е договорено с всички тези твърдения. През декември 2017 г. по време на спускането в Канада това с висока скорост е загубил контрол над ските паднаха и оставени на пътя, заплетени в мрежите бариера.

Но това няма да е Линдзи Вон, ако тя се отказа. Линдзи праволинеен и независимо достигна до финалната линия. А две седмици по-късно той спечели следващия си титла. Треньор спортист Крис Найт заяви: "Тя все още е безстрашен, въпреки падането си и наранявания." И Линдзи добавя: "В главата ми всичко същия подход към състезанията, както и в 18-годишна възраст, когато няма какво не ви е страх."

Линдзи дойде Пхьончхан да спечелим. За нея, тя скъса с приятеля си, да отделят повече време за подготовка. И помири с баща си (те не се говори за дълго време), която ще бъде първият път, за да търсят олимпийски старт дъщери живеят в стадиона.

Линдзи създаде много сериозно. Мисля, че дори да го спечели делото в магазина - със сигурност провокативен. В навечерието на журналистите игри CNN се интересуват от Вон, независимо дали тя ще отиде до рецепцията на президент Тръмп в Белия дом, ако той стане шампион. "Категорично не. Първо, трябва да спечелим. Но аз мисля, че всички членове на екипа ще бъдат поканени, но аз няма. Определено, "- каза Линдзи и каза, че Пхьончхан ще представлява американския народ, а не на президента. Това е Линдзи - отчаян спортист и светла личност. По време на това обожавам нейните спонсори: между партньорите Вон - Фирма Под Armor, Rolex, Proctor & Gamble, GoPro, Red Bull. Доставчик на екипировка Под Armor сключен с Вон първи договор през 2006 г., а през 2017 г. предложи да го стартирате колекция от дрехи. И Линдзи, разбира се, се съгласи: "Аз съм на ски от детството - и знам, че производителите да направят ски оборудване топло, но не и стилен. Исках да направя нещо, че пазарът не е виждал. " В резултат на ски облекло в лимитираната колекция са само няколко якета за $ 500, флуоресцентни гамаши и забавна шапка с две помпони.